Jeżeli otrzymaliście Państwo list taki jak w nagłówku powyżej „Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym” oznacza to, że ktoś złożył pozew przeciwko Państwu w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym w skrócie EPU.
Co teraz można zrobić?
są dwa możliwe działania:
Możecie Państwo oczywiście nie podejmować żadnych czynności w konsekwencji czego powyższy nakaz stanie się prawomocny, a zasądzony tak dług trafi dosyć szybko do komornika.
Możecie Państwo również złożyć sprzeciw od tego nakazu.
I tutaj ważny jest czas, ponieważ sąd wyznacza zgodnie z art. 4802 § 1 k.p.c. dwu tygodniowy termin na wniesienie takiego sprzeciwu.
Można taki sprzeciw napisać samodzielnie w tym celu najlepiej zapoznać się
z art. 125 § 21 k.p.c. oraz § 2, 3 i 4 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 20 października 2015 r. w sprawie sposobu wnoszenia pism procesowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie sądowe (Dz.U. z 2015 r., poz. 1783)
lub
Jeżeli nie czujecie się Państwo na siłach zlecić pomoc w napisaniu sprzeciwu naszemu prawnikowi.
Nasz Prawnik przygotuje dla Państwa sprzeciw tak aby sąd umorzył takie postępowanie.
Jak będzie wyglądać współpraca z naszą kancelarią:
1. Na adres mailowy z zakładki kontakt wysyłają Państwo do naszej kancelarii skany lub wyraźne fotografie otrzymanego w kopercie z Sądu w Lublinie:
- pozwu o zapłatę
- nakazu zapłaty.
Możecie Państwo dołączyć również krótki opis sytuacji co będzie pomocne przy przygotowanym odwołaniu.
2. Po bezpłatnej analizie dokumentów otrzymają Państwo mailem zwrotnym link do płatności za przygotowanie przez nas propozycji sprzeciwu od nakazu zapłaty.
3. dokonujecie Państwo płatności za poradę prawną, która obecnie w promocyjnej cenie wynosi 99 zł, a nasz prawnik pisze dla Państwa propozycje sprzeciwu.
4. Otrzymujecie Państwo mailem zwrotnym instrukcje postępowania, fakturę oraz do wydrukowania:
– Sprzeciw
– Potwierdzenie nadania
5. Podpisujecie sprzeciw, adresujecie kopertę i wysyłacie taki list jako polecony z dowolnej placówki Poczty Polskiej.
Istnieje na bazie naszego doświadczenia bardzo duże prawdopodobieństwo, że sąd umorzy to postępowanie przeciwko Państwu w całości.
Czyli co zyskamy:
● umorzenie postępowania
● utratę mocy nakazu zapłaty
Uzyskanie umorzenia w e-sądzie kończy sprawę wydanego nakazu zapłaty, nie trafi on do komornika.
Jednak wierzyciel może (lecz nie musi) złożyć pozew do „tradycyjnego” sądu gdzie również będą mieć Państwo możliwość obrony przed niesłusznym pozwem i jeżeli tak się stanie zyskujecie Państwo nawet kilka miesięcy czasu.
Niezależnie czy występujemy w postępowaniu w roli wierzyciela, jak i będąc dłużnikiem, warto skorzystać z pomocy prawnej, aby mieć świadomość własnych praw i obowiązków. Taka pomoc pozwala chronić nasze interesy prawne i zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami finansowymi.